کارخانه فرآوری پسته

کارخانه فرآوری پسته

برداشت مکانیزه جو

برداشت مکانیزه جو

چرای گله گوسفند در پس چر یونجه

چرای گله گوسفند در پس چر یونجه

  • کارخانه فرآوری پسته
  • برداشت مکانیزه جو
  • چرای گله گوسفند در پس چر یونجه


 

Loading the player ...
امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148

اخبار بنیاد تعاون زندانیان کشور

احداث باغ جدید مرکبات در شهرستان داراب

با حضور سید حشمت اله حیات الغیب مدیر کل زندان های استان فارس و مدیر بنیاد تعاون استان مراسم کاشت ۱۰۰۰ اصله نهال مرکبات ، کلنگ زنی سوله اشتغال و استخر کشاورزی باغ مرکبات برگزار گردید .

 

 

 

به گزارش روابط عمومی استان فارس : فرهاد سالاری مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان فارس از احداث باغ جدید بنیاد تعاون زندانیان در شهرستان داراب خبر داد و گفت : پس از عملیات خاکریزی و نقشه برداری و تعیین جهت شمالی و جنوبی و تهیه بستر مناسب جهت توسعه ریشه درختان به منظور استفاده بهینه از نور مناسب و کاهش مخاطرات سرما زدگی تعداد ۱۰۰۰ اصله نهال مرکبات در سطح ۳ هکتار در باغ جدید داراب کاشت گردید.

 

 

 

 

مدیر نمایندگی استان فارس افزود : احداث باغ میوه ، نوعی سرمایه گذاری بلند مدت است که می توان به مدت طولانی محصول آن را برداشت کرد و بسته به نوع میوه و رقم کشت شده ، در مدت زمان کمتر از ۵ سال می توان محصول آن را به بازار عرضه کرد.

 

سالاری اظهار داشت : ارقام میوه های این باغ شامل ؛ پرتقال هاملین ، مارس ، والنسیا و لیمو محلی است.

 

وی ادامه داد : طبق تحقیقات علمی جدید در زمان غرس نهال ، از محلول آمینو اسید به منظور جلوگیری از تنش های محیطی و رشد مناسب ریشه درختان استفاده می شود و از کود پلت شده مغذی نیز به جای کود دامی به منظور جلوگیری از انتشار و جوانه زنی علف های هرز استفاده می گردد.

 

 

 

 

 

در این مراسم عملیات کلنگ زنی استخر جهت ذخیره سازی منابع آب باغ نیز انجام  شد که به زودی راه اندازی می گردد.

 

همچنین کلنگ سوله ای به مساحت ۵۲۰ متر مربع به منظور اجرای برنامه های اشتغال و حرفه آموزی به زمین زده شد و  بخشی از هزینه آن به مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات بنیاد تعاون برای ساخت این سوله در نظر گرفته شده است.

 

 

 

 

 

سالاری بیان کرد : در مراسم از کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی زندانیان ، نانوایی و فروشگاه های پوسته داخل زندان بازدید و در دیدار چهره به چهره نیازهای زندانیان بررسی و کیفیت و قیمت اجناس فروشگاه ها مورد ارزیابی قرار گرفت.

 

مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان فارس در ادامه از تعامل و بینش ارزنده مدیر کل زندان های فارس و تلاش های قابل تقدیر محمود گندمکار رئیس زندان داراب و کارکنان خدوم آن زندان قدر دانی کرد.

 

 

مقالات علمی مرتبط

جهت اطلاع از آخرین مقالات و مجلات علمی سایت، به این بخش مراجعه نمایید

ادامه مطلب ...

انتقادات و پیشنهادات

انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان به دقت توسط کارشناسان شرکت بررسی می گردد

{jcomments on}

ادامه مطلب ...

ارتباط مستقیم با مدیر عامل

جهت ارتباط با مدیر عامل شرکت، متن پیام خود را از طریق فرم تماس این قسمت ارسال نمایید

{jcomments on}

ادامه مطلب ...

نظر سنجی

کاربر گرامی، با شرکت در نظرسنجی پرتال ما را در ارائه خدمات بهتر به شما عزیزان، یاری رسانید

ادامه مطلب ...